Mindletic website logo

Nuoseklus emocinės sveikatos puoselėjimas

Group yoga class. Support emotional health should daily habit. Mindletic Blog

Būti patenkintam savimi ir supančia aplinka nėra dalykas, su kuriuo gimstame – to mokomės visą gyvenimą. Rūpintis savimi galime įvairiose formose: sąmoningai ieškodami fizinės, psichinės ir emocinės sveikatos pusiausvyros. Siekdami pusiausvyros, stipriname atsparumą prieš nemalonias situacijas, kurios yra už mūsų kontrolės ribų. Breines ir Chen (2012) išvados rodo, jog rūpinimasis savimi glaudžiai susijęs su užuojauta sau, kuri neskatina kritikos sau ir padeda susidūrus su emociniais iššūkiais.

Užuojauta sau – tai švelnumo ir geranoriškum sau puoselėjimas, kuris yra be galo glaudžiai susijęs su mūsų emocine gerove. Tačiau jei šiandien jaučiatės gerai, o visos kitos dienos – niūrios, viena gera diena nekompensuoja blogų ir jūs įstringate nesibaigiančiame savigailos ar dar blogiau – liūdesio rate. Visos šios kankinančios emocijos tik parodo, kad turite nuolat stiprinti savo emocinį raumenį, kad įgautumėte pusiausvyrą ir pradėtumėte jaustis geriau. Todėl parengėme keletą mokslu paremtų patarimų, kurie padės puoselėti savo emocinę sveikatą nuo šiandienos!

// 1:1 konsultavimosi sesijos

Prašyti ir priimti ištiestą eksperto pagalbos ranką yra visiškai normalu ir skatintina. Sertifikuoti “Mindletic” psichologai dalijasi, jog nuoseklios 1:1 konsultavimo sesijos suteikia konsultacijoms gilumo ir sukuria stipresnius tarpasmeninius ryšius, jų metu žmogus jaučiasi mažiau prislėgtas ir yra linkęs labiau atsiverti. Be to, individualūs susitikimai pritaikomi konkretiems konsultuojamojo poreikiams, o taip pat – konfidencialumas yra visuomet garantuotajamas, todėl kalbėtis galima apie bet ką, kas šiuo metu kelia išgyvenimus.

// Svarbiausia - nuoseklumas

Nesvarbu, ar tai būtų 1:1 sesija su psichologu, ar savarankiška meditacija, ji duos rezultatų tik sukūrus tam tikrą stabilumo ir tęstinumo jausmą. Pavyzdžiui, Amerikos psichologų asociacija (APA) nustatė teigiamą ryšį tarp terapijos trukmės ir klinikinių rezultatų, asmenys pastebimai pasikeitė arba pasveiko ilgėjant gydymo trukmei. APA netgi aprašė gydymo trukmės gaires. Remiantis įrodymais, vidutiniškai reikia 15-20 seansų, kad pacientų būklė pagerėtų. Bruijniks ir kiti (2015) dalijosi, jog norint užtikrinti didesnį veiksmingumą,  seansus privaloma taikyti du kartus per savaitę. Kiti mokslininkai pažymi, kad taip pat labai svarbu, jog pacientas tęstų terapiją iki galo, kad būtų pasiekti kuo reikšmingesni rezultatai.

Kaip ir daugelyje mūsų gyvenimo sričių, sunkus darbas ir nuoširdus atsidavimas atlaisvina kelią teigiamiems ir mums taip būtiniems pokyčiams. Tokiu pokyčiu galėtu tapti ir konsultavimasis  – emocinių raumenų treniravimas, kuris ilgainiui turėtų užimti vietą mūsų kasdienybėje ir rutinoje. Treniruodami emocinį raumenį kasdien užsitikrinate geresnę psichinę sveikatą ir labiau išlavintus sunkumų įveikimo mechanizmus ateičiai.

Pratimai

1. Mažieji žingsneliai

Prieš imdamiesi didelių įpročių, pradėkite nuo nedidelių žingsnelių. Jei nesinori medituoti 30 minučių, pasirinkite trumpas vedamas meditacijas iš “Mindletic” programėlės. Kai apsiprasite, galite pradėti ilginti laiką. Be to, visada galite perskaityti straipsnį, kaip žingsnis po žingsnio ugdyti nuoseklumą: https://stephenguise.com/consistency-is-key-for-emotional-health-mini-habits/.

2. 21 dienos iššūkis

Manoma, jog norint susikurti įprotį reikia kartoti vieną veiksmą 21 dieną iš eilės. Pabandykite suplanuoti ir atlikti ką nors kasdien, kad pamatytumėte, ar tai tikrai veikia! Apie savo patirtį pasidalinti galėsite “Mindletic” bendruomenės kambariuose, o tuo pačiu – atrasti bendraminčių.

3. Susiraskite partnerį, prieš kurį būsite atsakingas

Pasitelkite draugus ar šeimos narius ir paprašykite, kad jie patikrintų, kaip jums sekasi laikytis nuoseklumo praktikos. Galbūt jiems taip pat bus įdomu ją pradėti?

4. Leiskite sau būti pažeidžiamam

Užuot kankinę save būdais, kaip tapti produktyvesniems, leiskite sau daryti tai, kas jums iš tikrūjų patinka. Suvokite bei priimkite faktą, kad jūsų protas yra saugi erdvė, kurią reikia pamaitinti – stenkitės būti sau švelnūs. Jei jaučiate, kad jūsų pažeidžiamumo lygis yra per aukštas, pasidomėkite, ką apie psichikos sveikatą kalba mūsų ekspertai – užsisakykite asmeninę sesiją dabar bei pradėkite kelią link harmonijos su savimi.